ارديبهشت 15, 1403

برگ‌های بی‌خزان ـ اکبر کاظمی

in جنبش دادخواهی

by Super User

من اکبر کاظمی هستم مدت ۷‌سال در زندانهای لاهیجان، قزلحصار و اوین بودم که بیشترین…
شهریور 25, 1401

تصویب طرح شورای ملی مقاومت درباره رابطه دولت با دین و مذهب

جدایی دین و دولت نوعی نگرش سیاسی است که بر مبنای آن دین و حکومت…
شهریور 25, 1401

سالروز درگذشت حاج خلیل رضایی گرامی باد

in یاد یاران خاموش

by Super User

سالروز درگذشت حاج خلیل رضایی گرامی باد. حاج خلیل رضایی از جمله مردان بزرگی در…
شهریور 21, 1401

دیدگاه‌ها - درباره زنان نیروی تغییر

https://vimeo.com/348863476
شهریور 21, 1401

گواهی تاریخی آقای منتظری در مورد شکنجه و اعدام در زندانها-اعدام دختران…

in جنبش دادخواهی

by Super User

گواهی تاریخی آقای منتظری در مورد شکنجه و اعدام در زندانها-اعدام دختران ۱۳ساله گواهی تاریخی…
شهریور 21, 1401

سپاه پاسداران سپاه جنگ و جنایت - قسمت دوم - #انحلال_سپاه_پاسداران

https://vimeo.com/335484029در این برنامه ارگانی را زیر ذره بین میبریم ،که بصورت بسیار استثنایی ، بیسابقه…
شهریور 21, 1401

سپاه پاسداران سپاه جنگ و جنایت - قسمت اول - #انجلال_سپاه_پاسداران

https://vimeo.com/334444173سپاه پاسداران در تمامیت خودش به عنوان یک گروه تروریستی در لیست سیاه وزارت خارجه…
شهریور 19, 1401

۵ مرداد۶۷ سرآغاز قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سراسر کشور

in جنبش دادخواهی

by Super User

۵ مرداد۶۷ سرآغاز قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در ۳۳ سال پیش، خمینی دستور قتل‌عامی گسترده…
شهریور 19, 1401

سریال فرازها ـ قسمت چهارم ـ وحدت نیروها

https://vimeo.com/748254829
شهریور 08, 1401

عفو بین‌الملل؛ ناپدیدسازی قهری؛ رنج و آزار روانی ادامه‌دار - اشاره به…

in جنبش دادخواهی

by Super User

عفو بین‌الملل در روز جهانی قربانیان ناپدیدسازی قهری سه‌شنبه ۸ شهریور نوشت: قربانیان «ناپدیدسازی قهری»…

از جهالت به‌سوی تمدن
در سال ۲۰۰۲ چندین سازمان‌ جهانی مدافع حقوق‌بشر از جمله «عفو بین‌الملل» و «همبستگی جهانی علیه مجازات اعدام» روز ۱۰اکتبر برابر با ۱۸مهر را «روز جهانی مبارزه با اعدام» اعلام کردند.
اعدام در ۱۸۰۰سال قبل از میلاد مسیح و در عصر جهالت و دنیایی به دور از تمدن،‌ در بابل بنیاد گذاشته شد. این مجازات همواره برای نوعی انتقام و ترویج ارعاب و در مقابل آن، تثبیت قدرت سیاسی اعمال شده است.
با پیشرفت تمدن بشری، آگاهی عمومی و مبارزات مداوم علیه این شیوه بدوی مجازات، سازمان ملل در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸، ۲قطعنامه را به‌عنوان مقدمه‌یی برای لغو اعدام در مجمع عمومی به‌تصویب رساند. از آن زمان تاکنون، هر ساله در ۱۰اکتبر فعالیت‌های سیاسی و حقوقی و مدنی و فرهنگی علیه حکم ضدانسانی اعدام از جانب ایرانیان و سازمانهای حقوق‌بشری جهانی صورت می‌گیرد.
فعالیت ایرانیان علیه اعدام
شایان توجه است که این فعالیت‌ها، اعتراضات، افشاگریها و روشنگری‌ها باعث شده است که توجه به نقض هیستریک حقوق‌بشر توسط دولتهای دیکتاتور و در رأسشان دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران هر ساله بیشتر و بیشتر شود. در همین رابطه فعالیت مستمر مقاومت ایران و ایرانیان سراسر جهان باعث شده است که سازمان ملل ‌متحد از سال ۱۳۶۴ تاکنون ۵۶قطعنامه علیه نقض حقوق‌بشر توسط حاکمیت ولایت فقیه صادر کند. یکی از دلایل صدور قطعنامه‌های محکومیت این رژیم در مجامع بین‌المللی، استفاده مداوم از اعدام برای به نمایش گذاشتن «اقتدار» مذهبی و سیاسی‌ است.
مقام اول اعدام در جهان
یادآوری می‌شود که پیشرفت مخالفت عمومی و نیز مبارزه با مجازات اعدام، باعث شده است که ۱۰۴کشور جهان از طریق برگزاری رفراندوم، مجازات اعدام را کنار بگذارند. ۵۰کشور اصلاً این روش مرگ را منسوخ دانسته‌اند. ۶کشور هم اعدام را فقط برای زمان جنگ استفاده می‌کنند. در دنیای کنونی فقط ۳۴ یا ۳۶ کشور از این مجازات ضدبشری استفاده می‌کنند که ایران آخوندی در میان این کشورها دومین رتبه را از نظر تعداد اعدام در سال دارد و از نظر نسبت جمعیت، ایران مقام اول اعدام را در جهان دارد!
معنای «اعدام» توسط حکومت ایران
معنای اعدام در ایران تحت حاکمیت ملایان چیست؟ پاسخ نخست و اصلی این است که اعدام به‌عنوان یک ابزار سیاسی و مذهبی برای تثبت «اقتدار» نظام ولی‌فقیه استفاده می‌شود. ریشه و بنیاد این مجازات در نوع تلقی چندین آخوند از آنچه «فقه اسلامی» نامیده می‌شود وجود دارد. از آنجا که طبق فتوای خمینی «حفظ نظام از اوجب واجبات» است، تمام اصول و حقوق و جزا و قضا، در خدمت حفظ حاکمیت ولایت فقیه، تعبیر، تفسیر، اجرا و اعمال می‌گردد. از این‌رو در این حاکمیت، از دین و مذهب به‌عنوان حکم الاهی برای قضاوت و حقوق استفادهٔ ابزاری می‌شود. منظور از کلمه «الاهی» هم چیزی جز «نظام مقدس جمهوری اسلامی» نیست تا بتوانند فتوای خمینی مبنی بر «اوجب واجبات» بودنش را توجیه سیاسی و مذهبی نمایند. این «حکم الاهی» را هم با تعابیری چون: «محارب با خدا، طاغی علیه اسلام و پیامبر، مفسد فی‌الارض، منافق و مرتد» تبلیغ می‌کنند تا از شدت سرکوب و جنایت برای ترویج رعب و وحشت استفاده شود.
قوه قضاییه در ایران چه می‌کند؟
اکنون پرسش این است که کار قوه قضاییه در ایران کنونی چیست؟ پاسخ کوتاهی که همه مردم ایران آن را تجربه کرده و می‌کنند و مجامع بین‌المللی حقوق‌بشر نیز بر آن تأکید دارند، این است که کار قوه قضاییه ایجاد سهولت برای تثبت استقرار و اقتدار حکومت ولایت فقیه است. به همین دلیل مسلم هم از آغاز حاکمیت این حکومت در ایران، ارگانهایی به‌نام کانون مستقل وکلا، هیأت منصفه و وکیل مستقل اصلاً جایی و رسمیتی نداشته و ندارند.
یکی از دلایل بسیار مبرهن و آشکار و اثبات‌شده، حکم مذهبی و سیاسیِ قتل‌عام زندانیان سیاسی توسط خمینی است. خمینی نه حقوقدان بود، نه وکیل بود، نه قاضی بود و نه اندک صلاحیتی در این امور قانونی داشت. او تنها به‌دلیل «مطلق بودن اصل ولایت فقیه» که خودش واضع و صاحب مقام و مجری آن بود، تمام قوانین حقوق قضایی و حقوق‌بشر را زیر پا گذاشت و حکم فقاهتی و مذهبی و سیاسی برای اجرای اعدام جمعی زندانیان سیاسی را صادر نمود.
چرا «نه به اعدام»؟
گذشته از آگاهی عمومی بشری نسبت به «منشور حقوق‌بشر» و مبارزات جهانی علیه این مجازات بدوی و وحشیانه، آنچه به ایران کنونی برمی‌گردد، پاسخ نخست این است که «نه به اعدام» یعنی نه به حاکمیت ولایت فقیه، نه به جمهوری اسلامی آخوندی.
واقعیت این است که نفی اعدام، مرادف با نفی این رژیم است. به همین دلیل هم دستگاه قضایی آخوندها که کاری جز تثبیت اقتدار سیاسی و مذهبی ولایت فقیه ندارد، همواره در ۳۰سال گذشته تلاش کرده است صحنه اعدام را به خیابانها و میدانهای شهر و انظار عمومی بیاورد. بنابراین هدف فقط نوعی مجازات هم نیست، بلکه ترویج رعب و وحشت سیاسی و اجتماعی و فرهنگی در سراسر کشور است.
بنابراین در فعالیتها و مبارزات «نه به اعدام»، علاوه بر وجه حقوق‌بشری آن برای ایجاد جهانی متمدن‌تر، به ایران کنونی که می‌رسیم، به‌طور مستقیم راه به نفی تمامیت حکومتی می‌رسد که «اعدام» از مهمترین سلاحها و ابزارهای سرکوب و جنایت برای تثبیت اقتدار حاکمیت محسوب می‌شود.
تو را جز قلب تیره، چه سود؟
نگاهی به حاصل اعدام‌های سیاسی و اجتماعی در ۴۰سال گذشته در ایران نشان می‌دهد که به‌کارگیری این ابزار تحت عنوان مجازات، نه تنها موجب کمبود ناهنجاری‌های سیاسی و اجتماعی نشده است، بلکه همواره رشد تصاعدی داشته‌اند. طبیعی هم است که وقتی هدف از اعدام، استفادهٔ ابزاری و سیاسی و مذهبی از آن می‌باشد، حاصلی جز «قلب تیره» برای حاکمان و آمران و عاملان و مجریان آن ندارد. حاصل آن رشد بیشتر و بیشتر ناهنجاریهای اجتماعی بوده است که مصدر ترویج آن هم حاکمان و آمران و عاملان اعدام بوده و باشند. این حکومت نمی‌خواهد بپذیرد که ریشه تمام ناهنجاریهای اجتماعی، به‌طور مستقیم وابسته به حکومت دیکتاتوری و توتالیتاریستی و تحمیل سیاست دینی است.
فریاد و فغان از گلوی اعداد و ارقام
آمار و ارقام تنها طی ۱۰سال گذشته نشان می‌دهند که حاکمیت ولایت فقیه به‌طور میانگین روزانه ۲ تا ۳اعدام اجرا کرده است. رقمی که به‌نسبت جمعیت در جهان بی‌نظیر است. آیا این تصور دور از ذهن است که در کشوری که روزانه ۲ تا ۳اعدام ـ آن هم بیشترش در انظار عمومی ـ صورت ‌گیرد، هدف جز تثبیت اقتدار سیاسی و مذهبی نیست؟
ایران فردا، ایران بدون اعدام
خانم مریم رجوی در آذر ۸۳ طی سخنانی در پاریس به‌مناسبت روز جهانی حقوق‌بشر اعلام داشت: «...رنج‌ها ادامه دارند و ما امروز، به کارنامه حکومتی می‌نگریم که در تمامی ۵۷سالی که از تصویب اعلامیه جهانی حقوق‌بشر می‌گذرد، هیچ حکومتی در جهان به اندازه آن، این اعلامیه را نقض نکرده است. در اعلامیه جهانی حقوق‌بشر «حق حیات» اساسی‌ترین حقوق انسانی است. اما مردم ایران اسیر رژیمی هستند که رکورددار بی‌گفتگوی اعدام انسانهاست. این سند ـ دست‌خط خمینی ـ فرمان مکتوب خمینی برای قتل‌عام زندانیان سیاسی مجاهد است. این یک فرمان نابودی جمعی است، که به موجب آن ۳۰هزار زندانی بی‌دفاع در سال ۱۳۶۷ قتل‌عام شدند».
ایران آزاد فردا، یک ایران عاری از چوبه‌های نفرت‌انگیز دار و تیرک‌های خون‌آلود تیرباران خواهد بود و مرگ برای همیشه در آن دامن برخواهد چید. در ایران آزاد فردا هیچ انسانی طعم مرگ را نخواهد چشید. لایحه ضدبشری قصاص، قوانین قرون‌وسطایی جزا، تخت‌های شکنجه، دستگاههای قطع دست و پا و نیز صلیب و سنگسار تماماً برچیده خواهند شد.
ایران آزاد فردا، ایران بدون اعدام».
مریم رجوی سال ۹۶ در همین روز یادآوری کرد:
«روز جهانی علیه اعدام روز ادای احترام به‌ یک‌صد و بیست‌هزار مجاهد و مبارز از جمله ۳۰هزار سربه‌دار قتل‌عام شده در سال ۶۷ است که توسط استبداد مذهبی به‌شهادت رسیده‌اند و در عین حال روز بیزاری از رژیم پلید آخوندهاست که با اعدام‌های روزمره، حاکمیت پوسیده خود را در برابر نارضایتی و اعتراض یک جامعه بی‌تاب و تشنه آزادی حفظ می‌کند.
چنان که عفو بین‌الملل گزارش کرده‌ است، در سال گذشته، بدون احتساب چین، ۵۵درصد کل اعدام‌های جهان توسط آخوندهای حاکم بر ایران انجام شده است بنابراین، روز جهانی علیه اعدام روزی است که باز هم جهان بشری به‌ رژیم ولایت فقیه نه می‌گوید».
«نه به اعدام»، برگ بشر علیه ضدبشر
اکنون جریان قدرتمند عمومیِ «نه به اعدام» در ایران و جهان بدل به یک سلسله به‌هم‌پیوسته گشته است.
اکنون این جریان حلقه محاصره را علیه دیکتاتوری‌ها و به‌طور خاص دیکتاتوری آپارتایدی ـ مذهبی آخوندی تنگ و تنگ‌تر کرده و خواهد کرد.
اکنون «نه به اعدام» برگ برندهٔ بشر علیه ضدبشر است.
اکنون فریادگران هر «نه»یی در ایران به‌خوبی می‌دانند که ریشه تمام مشکلات و ناهنجاری‌های صنفی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعیِ جامعه ایران ناشی از جنایت‌گری‌های سیاسی و مذهبی حاکمیت «اعدام» است.
 
پیام مریم رجوی به‌ مناسبت روز جهانی علیه اعدام: چرخه بی‌وقفه اعدامها برای حفظ استبداد مذهبی
🙏لطفا به اشتراک بگذارید    
مهر 09, 1402

سالگرد #جمعه_خونین_زاهدان در آتش و خون - #ایران #قیام_ادامه_داره

in مقاله ها

by Super User

از چندین روز پیش، همه چشم‌ها به محروم‌ترین استان کشور خیره شده بود و دو…
مهر 02, 1399

مقدمه ای بر کتاب پرتوی از زیارت عاشورا مسعود رجوی

in مذهبی

by Super User

https://www.youtube.com/watch?v=6OwJIsWA6HM
ارديبهشت 25, 1402

بسته‌ شدن نهایی پرونده حزب جمهوری اسلامی پس از دو دهه با…

in جنگ سیاسی

by Super User

بسته‌ شدن نهایی پرونده حزب جمهوری اسلامی پس از دو دهه با دهها میلیون دلار…
شهریور 11, 1402

پنجاه‌و‌نهمین تولد در دهانهٔ آتشفشان - #مجاهدین_خلق #ایران

in مقاله ها

by Super User

سازمان نظم جوان! سازمان سبزترین درخت مایگی، در دهانه پرزوال‌ترین پاییز! سازمان تفنگ و پرنده…
آبان 23, 1402

شرایط اقتصادی و معیشتی مردم #ایران

in گزارش

by Super User

https://vimeo.com/884129896 ثروت مردم ایران در برابر چشمان حکومت آخوندی همچون یک غنیمت جنگی تنها با…
ارديبهشت 10, 1402

خانم #مریم_رجوی: برای ما مرزبندی اصلی، مرزبندی حنیف و یکتاپرستانه، مرز بین…

برای ما مرزبندی اصلی، مرزبندی حنیف و یکتاپرستانه، مرز بین استثمار کننده و استثمار شونده…
خرداد 14, 1402

#مریم_رجوی -گرامیداشت سالگرد شهادت #غلامرضا_خسروی ۱۱خرداد ۱۳۹۳ قهرمانان بی شکست در زندان‌هاومیدان‌های…

#مریم_رجوی -گرامیداشت سالگرد شهادت #غلامرضا_خسروی ۱۱خرداد ۱۳۹۳ قهرمانان بی شکست در زندان‌هاومیدان‌های اعدام درلحظات تاریک…
خرداد 02, 1402

گزیدگی ارگان دولت رئیسی جلاد از تجلیل شهیدان و دعوت مجاهدین به…

in اخبار

by Super User

گزیدگی ارگان دولت رئیسی جلاد از تجلیل شهیدان و دعوت مجاهدین به اعتراض و قیام…
فروردين 25, 1402

معنای «انتقال قدرت» در یک فرایند «خشونت‌پرهیز»! - #نه_شاه_نه_شيخ #آری_به_جمهوری_دمکراتیک #قیام_تا_سرنگونی

in مقاله ها

by Super User

با انتشار منشور کذایی، دورنمای استراتژی بچهٔ شاه و «زینت‌المجالس» او بیشتر از پیش مشخص…
اسفند 28, 1402

اجلاس بین‌المللی روز جهانی زن در پاریس با حضور خانم مریم رجوی…

https://vimeo.com/921220396 برای مشاهده کلیپهای شماره ۲ تا ۶ به انتهای متن مراجعه کنید . سخنرانی‌های…
ارديبهشت 16, 1403

کنفرانس همبستگی با مقاومت ایران در شهرداری منطقهٔ ۵ پاریس ۱۱ اردیبهشت…

سخنرانی‌های ژان پیر برار - نمایندهٔ پیشین مجلس ملی فرانسه پیر ایو بورنازل - عضو…
ارديبهشت 15, 1403

اصفهان- زن، مقاومت، آزادی

in کانونهای شورشی

by Super User

اصفهان- زن، مقاومت، آزادی: انفجار در پایگاه بسیج و سرکوب زنان، مجتمع کوثر سپاه پاسداران…
آبان 08, 1402

سی مهر سالروز معرفی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت - سخنان #مسعود_رجوی در ۳۰خرداد…

in مسعود رجوی

by Super User

https://vimeo.com/876711419 «آنچه که مریم و مجاهدین در این پهنه رو در روی ارتجاع زن ستیز…
خرداد 17, 1399

گفتگو با آقای محمد شمس - مرجان فریاد رسای مردم ایران

in یاد یاران خاموش

by Super User

https://www.youtube.com/watch?v=T8jYtQG6OJ8
خرداد 07, 1402

نانی که بهایش خون جگر است - #قيام_تا_سرنگونى #قیام_جواب_اعدام #آتش_جواب_آتش

in مقاله ها

by Super User

خمینی بنیانگذار ارتجاعی‌ترین نظام سیاسی در تاریخ معاصر ایران، چند سخن فریبکارانه بر زبان آورد…
فروردين 05, 1403

هفت سین و تبریک‌های نوروزی کانونهای قهرمان شورشی در شهرهای مختلف در…

in کانونهای شورشی

by Super User

 https://vimeo.com/926010859 شهرهای : تهران - انزلی - کرج - شیراز - مشهد - زنجان -…
آبان 10, 1402

خبرگزاری سپاه پاسداران - بازداشت ۱۹ عضو شبکه مجاهدین – پیام سخنگوی…

in اخبار

by Super User

https://vimeo.com/879518741خبرگزاری سپاه پاسداران بیانیه مشترک اداره کل اطلاعات استان و سازمان اطلاعات سپاه سیستان و…
آبان 11, 1402

سی.ان.ان: بایدن از دست دادن غیرنظامیان در جنگ غزه را یک تراژدی…

in اخبار

by Super User

سی.ان.ان: جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه ۱۰آبان از باز شدن گذرگاه رفح به روی…
مرداد 16, 1402

هراس از مجاهدین خلق ایران در سراپای رژیم ولایت فقیه - سلیمی…

in اخبار

by Super User

هراس از مجاهدین خلق ایران در سراپای رژیم ولایت فقیه سلیمی نمین مهره امنیتی و…
ارديبهشت 08, 1402

شورای ملی مقاومت دیرپا‌ترین ائتلاف تاریخ معاصر #ایران - #نه_شاه_نه_شيخ #آری_به_جمهوری_دمکراتیک

in مقاله ها

by Super User

صحنهٔ سیاسی ـ اجتماعی بهترین آزمون صحت‌وسقم مواضع و نیز استواری و آینده‌داری یک جریان…
ارديبهشت 14, 1402

سناتور جیمز لنکفورد: رژیم #ایران هم‌چنان بزرگ‌ترین تهدید در خاورمیانه است -…

in اخبار

by Super User

سناتور جیمز لنکفورد، عضو ارشد کمیته اصول اخلاقی سنای آمریکا، با اشاره به راهزنی دریایی…
دی 23, 1402

مایک پمپئو: این نتیجه مستقیم مماشات کردن دولت با ایران است

in اخبار

by Super User

مایک پمپئو، وزیر خارجه قبلی آمریکا روز جمعه ۲۲دیماه در صفحه ایکس خود درباره مماشات…
اسفند 29, 1402

رکورد ابتذال و رسوایی در نسخهٔ خارجی «سرهنگ ثریا»

in جنگ سیاسی

by Super User

حکومت آخوندی در آبان گذشته با صحنه‌سازی از حضور زنان مجاهد خلق در خیابانهای تهران…
مهر 02, 1401

مسعود رجوی: سرکردگان ارتش تحت‌امر ولی‌فقیه ارتجاع باید در برابر عدالت قرار…

مسعود رجوی: سرکردگان ارتش تحت‌امر ولی‌فقیه ارتجاع که مردم را به‌قتل‌عام و کشتار تهدید می‌کنند…
شهریور 09, 1399

عاشورا فروغ جاودان آزادی

in مذهبی

by Super User

https://vimeo.com/452977574
بهمن 17, 1399

ولایی کردن کتاب‌های درسی کودکان!

in شورشگران

by Super User

https://www.youtube.com/watch?v=QzV8XLHI4-Q
آبان 16, 1402

در هجدهمین جلسه دادگاه استیناف دژخیم حمید نوری چه گذشت؟ گفتگو با…

in جنبش دادخواهی

by Super User

https://vimeo.com/881836405 دادگاه استیناف دژخیم حمید نوری صبح و بعدازظهر امروز دوشنبه ۱۵ آبان در دادگاه…
فروردين 26, 1399

برنامه ۱۰ماده‌ای مریم رجوی – ماده دوم

ماده ۲: «ما خواهان یک نظام کثرت‌گرا و آزادی احزاب و اجتماعات هستیم. در ایران…
فروردين 12, 1399

دعای امام سجاد ع درباره مجاهدین

in مذهبی

by Super User

https://www.youtube.com/watch?v=zXEGNGiIXcY
اسفند 07, 1400

بیانیه کمیته حقوقدانان برای دفاع از سازمان مجاهدین خلق ایران در آلبانی،…

بیانیه کمیته حقوقدانان برای دفاع از سازمان مجاهدین خلق ایران در آلبانی جعل نفرت‌انگیز سند…
شهریور 22, 1401

به‌یاد مجاهد شهید مسعود علایی خستو، نوه پدر طالقانی، شهید سرفراز قتل‌عام…

به‌یاد مجاهد شهید مسعود علایی خستو، نوه پدر طالقانی، شهید سرفراز قتل‌عام سال ۶۷ راوی:…
اسفند 27, 1400

اجلاس بین‌المللی روز جهانی زن - ۱۴ اسفند۱۴۰۰ – قسمت آخر

in کنفرانس زنان

by Super User

اجلاس بین‌المللی روز جهانی زن «زنان نیروی تغییردرایران وصلح و ثبات در جهان» با حضوررئیس…
آبان 06, 1399

گزارش نشریه فرانسوی لوبز دربارهٔ محاکمه اسدالله اسدی در بلژیک

in دادگاه سوئد

by Super User

گزارش نشریه فرانسوی لوبز درباره محاکمه اسدالله اسدی در بلژیک: قضاییه بلژیک به نتیجه‌گیری سرویس…
خرداد 05, 1402

یورو آسیا ریویو: بیش از ۱۰۰رهبر پیشین جهان با گام‌های عملی خواستار…

in اخبار

by Super User

سایت خبری یورو آسیا روز سه‌شنبه دوم خرداد با انتشار مقاله‌ای پیرامون بیانیه تاریخی بیش…
خرداد 12, 1403

بیانیه اکثریت نمایندگان پارلمان کانتون ژنو «۵۴ نماینده از ۱۰۰ نماینده» حمایت…

فراخوان به لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران و به‌رسمیت‌شناختن مبارزه کانون‌های‌شورشی سازمان مجاهدین با پاسداران اکثریت…